Що objkt.com являє собою, як майданчик?

 

Оbjkt.com ставить собі за мету стати агрегатором усіх тезосних майданчиків та надавати інструменти для купівлі та продажу NFT на Тезосі найбільш зручним та ефективним для ком’юніті способом.

 
У майданчика є такі особливості:

 

Для того, щоб замінити свої роботи потрібно спочатку створити колекцію, яка технічно є FA2 (це стандарт токенів на Тезосі) смарт-контрактом, а значить будучи власником колекції ви маєте можливість взаємодіяти з нею як завгодно (на даний момент функціонал обмежений базовими діями, але в майбутньому розробники objkt обіцяють розширити його).

 

Але для використання колекції на повсякденному рівні (наприклад завантажувати дропи) вам не потрібно мати якісь знання.

 

Ваш дроп має можливість потрапити на головну сторінку майданчика в рамках програми курування.

 

У ваш профіль на обжект підтягуються токени з більшості найпопулярніших майданчиків на Тезосі, які ви там створили або купили.

 

Контактні дані майданчика

 

 

 

Як мінтити (створювати) свої дропи (роботи)?

 

Першим етапом є створення колекції, де ваші дропи розміщуватимуться. Колекція це свого роду “контейнер”. Це дуже зручно для поділу різних робіт за стилем чи спрямованістю (фотографії/3D/2D тощо).

 

❗️ Замінити дроп без створення колекції не можна

 

У той же час, переміщувати ваші роботи між колекціями теж не можна, тому якщо ви замінили не ту колекцію, її можна спалити і перемінити куди потрібно.

 

 

Процес створення колекції

 

У правому верхньому кутку клацаємо на іконку вашого профілю та вибираємо Create

 

 

Перемикаємось на вкладку Collection і ми вже можемо вносити дані для нашої колекції

 

 

У Upload Collection Image вказується логотип вашої колекції. Максимальний розмір файлу – 1Mb і для кращої якості відображення логотипу рекомендують використовувати зображення квадратного формату.

 

Поля Name та Description використовуються для імені вашої колекції та її опису.

 

❗️ Логотип, ім’я та опис колекції можна змінювати після її створення

 

Як тільки ви ввели всі потрібні дані, клацаєте Create та підтверджуєте транзакцію створення колекції у вашому гаманці.

 

Вартість цього дійства дорівнює ~1 ꜩ і вона є комісією самого тезосного блокчейна за створення смарт-контракту.

 

Процес мінта токена

 

Після створення колекції, при повторному натисканні на Create у профілі, у вкладці Token ви можете приступити до хвилі дропу.

 

 

У полі Upload File завантажуєте ваш арт. Підтримуються такі формати: gif, jpeg, png, svg, mp4, webm, glb, mp3, wav, flac, pdf, zip (interactive), максимальний розмір файлу – 100Mb.

 

У полях Title та Description ви вводите назву роботи та її опис.

 

У полі Tags можна ввести теги, за якими потім можна знайти роботу серед тих робіт, для яких використаний подібний тег. Тег вводиться без лапок, за одним словом. Як тільки ви ввели одне слово, ставите кому і тег автоматично відображається внизу.

 

 

У Collection вказується ім’я колекції, в яку буде замінена ваша робота. Ви можете використовувати раніше створені колекції або створити нову за допомогою кнопки New Collection.

 

Поле License відповідає за ліцензію, яка поширюватиметься на вашу роботу. Це права на вашу роботу, які отримує колекціонер при її придбанні. Детально почитати у тому, що це ліцензії собою представляють, щоб більш усвідомлено вибирати її тип, можна тут.

 

У полі Editions прописується кількість копій, які можна заминтити у цієї роботи, від 1 до 10000 тисяч. Наприклад, якщо ви виставили 10 копій, то токеном вашої роботи можуть одночасно мати 10 осіб.

 

Специфіка NFT на Тезосі така, що найчастіше зустрічаються роботи у кількості 10-25 копій, але це залізне правило.

 

У Полі Royalty вказується відсоток, який ви як автор залишаєте собі після продажу вашої роботи на вторинному ринку, його можна виставляти в діапазоні 0-25%. Середні значення виставляють рівні 10-15%.

 

Також є можливість поставити так звані split royalties. Це зручно для тих випадків, якщо ви створювали спільну роботу і бажаєте, щоб ваш співавтор теж отримував відсоток від вторинних продажів. Ви можете додати його гаманець через + і виставити відсоток роялті, які будуть відраховуватися. Сума ваших роялті не повинна перевищувати 25%.

 

Для створення роботи натискає на Mint та підтверджуєте транзакцію в гаманці

 

❗️ Будь-яку інформацію (ім’я, опис, кількість копій) для вашої роботи не можна буде змінити після мінта, тому уважно заповнюйте всі потрібні поля

 

Створення токена займає до 2-3 хвилин і залишившись на сторінці з мінтом ви отримуватимете повідомлення про те, як він просувається. Але вам ніщо не заважає її покинути, це не обірве процес.

 

Переконайтеся, що токен створений ви можете натиснути на іконку вашого профілю праворуч вгорі > Profile > Created

 

 

 Як виставити роботу на продаж (залистити/засвапати)

 

Для цього клацаємо на вашу роботу у профілі та переходимо у вкладку Actions. Ми обговоримо два способи виставлення робіт List та Auction. Почнемо з List.

 

 

У #Editions ви виставляєте кількість копій які ви листите цього разу та їхню ціну у полі Value in ꜩ (each)

 

  •  Вам необов’язково писати відразу всі копії. Ви можете виставити частину за однією ціною, а частина – за іншою. Для цього вам необхідно виконати дві операції свапа. Або ж можна виставити лише частину копій на продаж, якщо вам завгодно.

 

  •  Мінімальна сума за яку ви можете виставити роботу дорівнює 0.0011ꜩ

 

  • objkt.com як майданчик забирає 2.5% комісії з продажу ваших токенів.

 

Після цього клацаєте List і підтверджуєте транзакцію в гаманці.

 

Окремо додам про кнопку Advanced Sale. Вона підходить для колаборацій і туди ви можете внести гаманці, які отримуватимете відсоток від тієї ціни, за яку ви виставили роботу під час продажу на первинному ринку.

 

 

Після успішного свапа, повернувшись на сторінку вашого токена, у вкладці Details має з’явитися кнопка Buy for Xꜩ

 

 

Якщо ви хочете переставити ціну на роботу які ви загорнули, ви можете це зробити трохи нижче залишаючись у вкладці Details, використовуючи секцію Listings. Введіть бажану ціну та клацаєте на Relist.

 

У цьому вікні можна зняти роботу з продажу через кнопку cancel.

 

 

Тепер поговоримо про Auctions. Щоб потрапити на сторінку з аукціонами для будь-якого з токенів, якими ви володієте, відкриваємо його, переходимо в Actions і клацаємо на Start Auction

 

 

На даний момент на обжекті представлені 2 види аукціонів:

 

Highest Bid Auction (або English Auction) — найвідоміший тип аукціонів, в якому перемагає найвища ставка. Якщо протягом останніх 10 хвилин аукціону робиться нова ставка, аукціон триває ще на 10 хвилин і так аж до завершення перемогою найвищої ставки. Після цього, або автор аукціону, або той хто виграв аукціон повинні його “завершити” на сторінці з аукціоном; ця транзакція дозволяє обміняти тез на токен.

 

У полі Minimum bid виставляється ціна мінімальної ставки, з якої розпочинається аукціон. У Expiration Date вказується час, на який робота виставляється на аукціон.

 

Запуск аукціону відбувається за допомогою кнопки Create Auction

 

❗️ Аукціон можна скасувати лише до того, як на нього поставили першу ставку

 

❗️ Через опцію Highest Bid Auction одночасно на аукціон можна викласти лише одну копію кожного дропа

 

Price Drop Auction (або Dutch Auction) – тип аукціону коли у токена є стартова і кінцева ціна, а так само проміжок часу за який ціна буде знижуватися. Починаючи зі стартової високої ціни, згодом ціна знижується, доки досягає нижньої планки. Токен можна придбати за вказану ціну на сторінці аукціону. Успішне придбання завершує аукціон і покупець отримує свій токен.

 

❗️ Автор аукціону може скасувати його в будь-який момент перш ніж його хтось купить або закінчиться закладений на нього час.

 

Приклад роботи Dutch Auction: стартова ціна 100 тез, аукціон ставиться на 5 хвилин. Ціна об’єкта знижується кожну хвилину на 10 тез (у режимі реального часу, тобто 100 > 99.9 > 99.8 і т.д), поки не досягне 50 тез.

 

 

В Amount вказується кількість копій дропа, які ви виставляєте на даний тип аукціону. На відміну від English Auction, тут можна виставляти будь-яку кількість копій.

 

Start Price це ціна, з якої аукціон почнеться.

 

End Price це нижня планка ціни, за якою робота може продатись.

 

Expiration Date цей час, через який аукціон закінчиться і буде досягнута End Price.

 

❗️ Усі ставки на аукціонах на objkt’і робляться через токен oXTZ, який за своєю цінністю дорівнює тезосу 1 до 1.

 

Коли ви робите ставку, ваші тез автоматично конвертуються в oXTZ і використовуються для цього.

 

Якщо вашу ставку перебили, ви отримуєте oXTZ назад і ви можете конвертувати їх назад у тез натиснувши на іконку гаманця праворуч вгорі інтерфейсу майданчика > Wrap/Unwrap.

 

 

Далі вибираєте що ви хочете зробити: перегнати XTZ в oXTZ чи навпаки. Також прописуєте бажану кількість тез і завершуєте дію кнопкою, після чого підтверджуєте транзакцію в гаманці.

 

 

У вкладці Actions є інші корисні кнопочки, обговоримо їх.

 

Offer дозволяє залишити пропозицію на чиюсь NFT і якщо зазначена сума здасться власнику достатньою, оффер можуть прийняти і цим завершити обмін.

 

 

Send дозволяє надсилати токени безпосередньо через майданчик, а не інтерфейс вашого гаманця. Головна зручність у тому, що можна в одній транзакції вказати кілька одержувачів.

 

 

Burn дозволяє “спалювати” токени. Насправді під цим мається на увазі відправка токена на тезову адресу спалювання – tz1burnburnburnburnburnburnburjAYjjX – тим самим це прибирає його з вашого профілю.

 

❗️ Якщо було продано хоч одну копію роботи, то при спалюванні залишків вона все одно висітиме у профілі творця роботи. Для її повного видалення з профілю кожен із власників копій роботи повинен спалити їх

 

❗️ Спалені НФТ не підлягають відновленню або поверненню

 

 

На сторінці кожного токена внизу є вкладка History клікабельна, в якій відображаються всі дії які виконувались з даним токеном (створення, лістинг, продажу і т.д).

 

 

Автор статті I Am Opia 3 червня, 22:53